Снимки: КПС АстериСъстезателите на клуб по плувни спортове  Астери триумфираха

...

Варненският Астери спечели за пореден път титлата Шампион на България по плуване

Снимки: КПС Астери

Състезателите на клуб по плувни спортове   " Астери " победиха още веднъж на най - значимото и най - мощно държавно персонално отборно състезание за мъже и дами като завоюваха купата в комплексното класиране с 528.40 точки. В категория " Мъже " те безапелационно завоюваха първото място с 324.29 точки, а в категория " Жени " се класираха на трето място с 178.51 точки, оповестяват от клуба.

Шампионата се организира от 14 до 17 юли в НСБ " Дианабад " София и в него взеха присъединяване най - положителните 276 състезатели от 41 клуба.

В самостоятелното класиране Лора Великова завоюва златен орден и купата на 200 м бруст, тя стана вицешампионка в дисциплините 200м бътерфлай и 400м съчетано. Антоний Моралийски взе две вицешампионски трофеи на 800м и 1500м свободен жанр. Бронзови медали завоюваха Илиян Илиев на 50м и 100м бътерфлай, Георги Цурев на 50м тил и Радина Радева на 1500м свободен жанр.

Златни медали в щафетното плуване на 4х100м съчетано смесена щафета завоюваха: Александра Вачкова, Лора Великова, Виктор Русинов и Георги Цурев. При мъжете златни медалисти на 4х100м съчетано станаха: Георги Цурев, Виктор Русинов, Илиян Илиев, Антоний Моралийски. Бронзови медали на 4х100м свободен жанр: Илиян Илиев, Антоний Моралийски, Виктор Русинов, Георги Цурев. На 4х200м свободен жанр бронзови медали при мъжете взеха: Иван Палигоров, Антоний Моралийски, Георги Цурев, Илиян Илиев, а при дамите на 4х200м свободен жанр бронз завоюваха: Радина Радева, Гергана Стоянова, Александра Вачкова, Лора Великова

За варненският " Астери " това е трета поредна държавна купа от 50-метровите басейни в границите на година, откакто през април звездния отбор бе № 1 и на държавното отборно състезание. Състезателите на клуба се приготвят под вещото управление на международния и европейски първенец по плуване, участник на олимпийските игри в Пекин 2008 и финалист с 4-то място на 200м бътерфлай от Лондон 2012 - Динко Юкич. Главен треньор в " Астери " е и лекар Антон Гиляревский, който е с дълготраен опит в плуването и стои зад триумфите на редица национални състезатели.
Източник: petel.bg